Novohradecký závod se konal v sobotu dne 17.6.2023 na cvičišti ZKO NHK.

Foto Novohradecký závod 2023, první část

Fotogalerie na rajce.net

Foto Novohradecký závod 2023, druhá část

Novohradecký závod 2022

Novohradecký závod 2022 se konal dne 18. 6. 2022 na kynologickém cvičišti Nový Hradec Králové

Novohradecký závod 2022 - výsledky v jednotlivých kategoriích

Foto Novohradecký závod 2022

Novohradecký závod 2019

Novohradecký závod 2019 - výsledky v jednotlivých kategoriích

Foto Novohradecký závod 2019

Velké poděkování patří všem členům, kteří se podíleli na organizaci a hladkém průběhu Novohradeckého závodu, zejména družstvu pana Grima!

Novohradecký závod 2016

Tradiční Novohradecký závod byl pořádán kynologickou organizací ZKO Nový Hradec Králové dne 18.6 2016. Oproti loňskému ročníku jsme mohli zaznamenat zvyšující se počet závodníků, který nás mile překvapil - kromě známých tváří se v prostorách cvičáku objevily i tváře nové.

Celá akce měla hladký průběh s mnoha skvělými výkony. Tentokrát se závodilo dokonce v 5 kategoriích a v každé z nich závodníci obdrželi věcné ceny, sponzorské dary a první tři místa získala poháry.

Nejvíce obsazenou kategorií byla již tradičně ZZO, která čítala 10 závodníků. 1.místo si vybojovala Kurlandová Petra s velice šikovným beauceronem Uron Warrior Soul a celkovými 55 body. 2. místo obsadila Karmášková Petra s Lucky a 3. místo Veselíková Věra s Kačenkou.

Pokračovalo se hodnocením poslušností dle ZM, ZVV1 a IPO3 a po obědové pauze následovaly obrany. V ZM se na 1. místě umístila Kubernátová Lucie s De Buffon Kazari Toyo-Ken s výsledkem 94 bodů. 2. místo náleželo panu Včeliši Vladimírovi s Artos Mystik Marango a 3. místo obsadil člen domovské organizace Pilař Jaromír s fenou Brixie Ve-Fi.

V kategorii ZVV1 se na 1. místě ukázala členka ZKO Nový Hradec Králové Lucie Minaříková s Altem se 173 body. 2.místo získal Moravec Josef s Gizi od Jurečka a 3.místo Mikulka Pavel s Xantia Manepo Ideal. V této kategorii také vybojoval krásné 4. místo domácí reprezentant Šrámek Petr s fenou Cassie Rexob z Výsluní.

Nejvyšší kategorií závodu byla IPO3, ve které závodily dokonce 3 členky domovské organizace – 1. místem se může pochlubit Kubínová Hana s Wasabi se Alphaville Bohemia, celkem 181 bodů. 2. místo Dvořáková Veronika s Jolie de Alphaville Bohemia a 3.místo Šrámková Simona s Art Enymo Bohemia. Členka ZKO NHK Kupčíková Milena si může připsat 4. místo psem Uni Fihrak.

Kromě těchto dvoudisciplínových soutěží se závodníci mohli přihlásit i do stopařské kategorie FPr1. Na stopy se jako obvykle odjíždělo ihned po rozlosování startovních čísel. Zde se na 1. místě umístila Járová Brychtová Kateřina s Shelridge Aussie Rebel. Následující 2 místa obsadila Burešová Dagmar se svými dvěma psy – Hannah Black z Kovárny a Znova z Kovárny.

Po celou dobu závodu bylo k dispozici občerstvení. Během posuzování disciplín jsme mohli opět zhlédnout mnoho kvalitních výkonů. Počasí se vydařilo a bylo velmi příjemné vidět, že se u nás závodníkům líbí a rádi se k nám vracejí.

ZKO Nový Hradec Králové děkuje rozhodčím – panu Jánskému a panu Dlabolovi, dále figurantovi panu Rýglovi a samozřejmě všem závodníkům za sportovní chování a vůbec za účast. Také děkujeme všem pomocníkům ZKO NHK za obětavou práci.

Nakonec děkujeme také sponzorům ZKO Nový Hradec Králové:

• Protisk HK
  • Viamilk CZ
  • Mlýny J.Voženílek – Předměřice nad Labem
  • členové ZKO NHK

Doufáme, že se všem přítomným závod líbil a navštíví nás opět následující rok. Na Vaši účast se těší ZKO Nový Hradec Králové.

Novohradecký závod 2015 - výsledky v jednotlivých kategoriích:

Foto Novohradecký závod 2015

Novohradecký závod 2015

Pro nadšence sportovní kynologie nastal dne 20. 6. 2015 malý svátek v podobě Novohradeckého závodu pořádaného domovskou organizací ZKO Nový Hradec Králové. Tento závod s již mnohaletou tradicí byl zahájen za mírného mrholení. Během sportovních výkonů občas vykouklo sluníčko a sem tam zapršelo. Zkrátka bylo pravé „kynologické počasí“.

Soutěž probíhala ve třech kategoriích. Kategorie ZZO se zúčastnilo celkem 11 závodníků a sám rozhodčí, pan Petráček, ji zhodnotil velmi kladně. Závodníci předvedli velice pěkné, kvalitní a vyrovnané poslušnosti a nejvíce zazářila paní Vavřincová Kamila s chodským psem Ultimate Speed z Gipova, kteří si spolu vyšlapali 59 bodů, obrovský potlesk a první místo. Druhé místo vybojovala paní Veselíková Věra se Spinki, která zároveň získala i 4.místo se fenkou Kačenkou, a třetí paní Malinová Jana s Jewel Fiery Lucifer. Z domácích reprezentovali také Pilař Vladimír s Brixie Ve-Fi na 5.místě, Taichnerová Růžena s Roxie Clark na 8.místě a Procházka Jakub s Harrisonem z Brdské smečky na 12.místě.

Kategorie ZVV1 se mohla také pochlubit chvályhodnými poslušnostmi, které hodnotil pan Jánský. Na obranách pak předal štafetu panu Jaroslavu Petráčkovi. Z celkem 4 závodníků se na prvních třech místech umístili členi novohradecké organizace. Krásné první místo získala paní Simona Šrámková s e psem Art Enymo Bohemia, 2.místo slečna Lucie Minaříková s border kolií Altem a 3.místo mladý reprezentant Petr Šrámek s boxerkou Cassie Rexob z Výslun

Stopaři si přišli na své v kategorii FPr1 a opět tu excelovalo 5 závodníků poměrně vyrovnanými výkony. 1.místo si vystopoval pan Miloš Hušek s Isis Boyd´s Bullriding , 2.místo Jaroslava Petráčková s Dashou von Esadera a 3.místo Kateřina Járová Brychtová se Shelridge Aussie Rebel.

Závod se vyvedl a věříme, že všichni závodníci byli spokojení. Pokud ne se svým výkonem, tak jim určitě zvedlo náladu výborné občerstvení, které nabízelo domácí bramboráky a guláš. Organizace Nový Hradec Králové děkuje oběma rozhodčím, panu Jánskému a panu Petráčkovi, všem závodníkům za účast a všem, kteří si podíleli na organizaci závodu. Poděkování také patří sponzorům - Mlýny J. Voženílek - Předměřice nad Labem, Protisk Hradec Králové, Viamilk Hradec Králové, Autoneum, Bühler

Doufáme, že se u nás všem účastníkům líbilo a příští rok se na Vás bude těšit ZKO Nový Hradec Králové.